Kategorie:

Pomoc drogowa na terenie Zgorzelca

Avatar
Opublikowane przez Jakis

Nieprzewidziany wypadek lub kolizja drogowa zmusza kierowcę do szybkiej reakcji. Bardzo często niezbędne jest przeprowadzenie holowania, które w praktyce może okazać się dość trudnym zadaniem. Jeżeli kierowca nie miał wcześniej do czynienia z wykonywaniem takiej czynności samodzielnie, powinien wezwać profesjonalną pomoc drogową (np. Zgorzelec).auto pomoc zgorzelec, autolaweta zgorzelec, autopomoc zgorzelec, laweta zgorzelec, pomoc drogowa zgorzelec


Czym jest holowanie? Autoholowanie Zgorzelec.

Holowanie jest czynnością polegającą na ciągnięciu pojazdem silnikowym innego samochodu. Usługę tę przeprowadza się w sytuacji, gdy pojazd nie jest zdolny do samodzielnej jazdy lub wykazuje innego typu niesprawność. Zazwyczaj jest to efekt nagłej usterki w czasie jazdy lub kolizji drogowej. Holowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej linki, łańcucha lub innego połączenia, mogącego nadawać się do przeprowadzenia tej czynności. Połączenia sztywne stosowane są w przypadku, gdy przynajmniej jeden układ hamulców pojazdu holowanego pozostaje sprawny. Natomiast połączenie giętkie sprawdza się np. przy holowaniu mniejszych pojazdów, ze względu na możliwość łatwego odczepienia.

Dlaczego holowanie powinna przeprowadzić pomoc drogowa Zgorzelec?

Niektóre błędy popełniane przy holowaniu mogą skutkować poważnymi sankcjami prawnymi. Do błędów tego typu należy m.in. niewłaściwe używanie świateł awaryjnych, które mogą utrudniać komunikację z innymi kierowcami. Dlatego warto zamówić holowanie u pomocy drogowej. Czynność wykonywana jest przez profesjonalistów z określoną dopuszczalną prędkością, a także przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wykorzystywany jest również profesjonalny sprzęt holowniczy. Usługi holowania dotyczą zarówno pojazdów całych, jak i uszkodzonych.

Czym jest laweta i autolaweta?

Jeżeli holowanie nie wchodzi w grę, pomoc drogowa może przetransportować pojazd również w inny sposób. Laweta to pewnego rodzaju przyczepa, która służy do przewozu uszkodzonych samochodów. Stosuje się ją w celu udzielenia pomocy drogowej kierowcom, którzy w wyniku wypadku lub usterki nie mogą dalej prowadzić swojego auta. Natomiast autolaweta to specjalnie przystosowany pojazd, przeznaczony do transportu samochodów na specjalnej, wbudowanej platformie. Autolaweta jest w stanie przetransportować wielkogabarytowe, ciężki przedmioty.

Oferta holowanie-zgorzelec.pl


Wypadek drogowy może spotkać nawet najbardziej doświadczonego kierowcę, a wezwanie profesjonalnej firmy może być często jedynym ratunkiem dla pojazdu. Dlatego warto skorzystać z pomocy drogowej holowanie-zgorzelec.pl, oferującej swoje usługi na terenie Zgorzelca i Jędrzychowic. Holowanie wykonywane jest również na terenie Niemiec, m.in. w Goerlitz, Bautzen czy Dreźnie, a także na autostradzie A4. Firma wyposażona jest w pełni profesjonalny sprzęt, zapewniający bezpieczny oraz szybki transport samochodów osobowych, dostawczych oraz busów. Każda laweta i autolaweta posiada pełne ubezpieczenie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *