Usuwanie zabrudzeń pastą bhp
Kategorie:

Jak skutecznie zmyć trudne do usunięcia ze skóry zabrudzenia?

Praca na budowach czy w warsztatach samochodowych wiąże się z brudem, którego ciężko jest się pozbyć nie tylko z ubrań, ale także rąk, a nawet twarzy. Różnego rodzaju smary, oleje oraz tłuszcze zostają na ciele pracownika i są szczególnie trudne do usunięcia. Jak skutecznie poradzić sobie z zabrudzeniami skóry po pracy i doprowadzić je do perfekcyjnej czystości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Sposób czyszczenia skóry należy dobrać odpowiednio do zabrudzania daną substancją. Zbyt silne środki czyszczące lub agresywne rozpuszczalniki mogą niepotrzebnie obciążyć skórę i narazić ją na podrażnienia. Należy więc dobrać odpowiedni sposób czyszczenia do zabrudzenia.

Dlaczego domowe sposoby czyszczenia skóry nie są dobrym pomysłem?

Domowe sposoby czyszczenia skóry rąk czy twarzy po pracy np. w warsztacie nie są najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Jednym z domowych sposobów mycia mocno zabrudzonych rąk jest użycie proszku do prania ubrań lub innych detergentów do sprzątania. Nie tylko nie są one wystarczająco skuteczne, ponieważ nie domyją rąk mechanika do perfekcji, ale dodatkowo podrażnią naskórek – czyli można powiedzieć „więcej szkody niż pożytku”. Takie środku czystości w znacznym stopniu wysuszają naskórek, a nawet mogą powodować pęknięcia lub uczulenia. Innym sposobem, który również odradzamy, jest kwasek cytrynowy. Z pewnością nie wyrządzi on tyle szkód naszej skórze co detergenty do sprzątania, ale jest zwyczajnie nieskuteczny. Nawet powtórzenie mycia rąk kwaskiem cytrynowym nie domyje rąk w zgięciach palców czy wokół paznokci. Warto zauważyć, że mycie rąk, np. ze smaru nieefektywnymi środkami w zlewie samo w sobie nie jest dobrym pomysłem, bo zamiast wyczyścić ręce, pobrudzimy nimi zlew i wszystko wokół. Można powiedzieć, że specjalistyczne zajęcia budowlańca czy mechanika wymagają również specjalistycznego mycia rąk. Dlatego najlepiej pominąć babcine sposoby i sięgnąć po profesjonalne środku do mycia skóry.

Profesjonalne mycie zabrudzeń ze skóry

Aby skutecznie umyć ciało ze smaru i innych trudnych zabrudzeń, warto od razu sięgnąć po dedykowane do tych celów środki czyszczące. Nie tylko są one skuteczne, ale również nie podrażniają skóry i nie uczulają. Na rynku istnieje mnóstwo produktów, które wspaniale radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami. My rekomendujemy pastę BHP PROFI-PLUS, która charakteryzuje się wysoką jakością, skutecznością, a jednocześnie pielęgnuje naszą skórę i jest tania. Pasta BHP skutecznie usuwa zabrudzenia z tłuszczu, smaru, oleju, rdzy, lakierów, farb drukarskich czy lepkich spoiw. Dodatkową zaletą pasty BHP jest pielęgnacja skóry, ponieważ jej skład chroni ją przed wysuszeniem i podrażnieniem. Kolejną zaletą pasty BHP jest jej łatwość spłukiwania, ponieważ nie grozi zapchaniem kanalizacji.

Nie wszystkie czynności jesteśmy w stanie wykonywać w rękawiczkach, a niektórzy po prostu ich nie lubią. Nie tylko smary czy oleje potrafią solidnie pobrudzić nam ręce. Przykładem jest praca w ogrodzie, która jest bardzo przyjemna, ale ziemia również potrafi być trudna do usunięcia. W tym przypadku również pomocna jest pasta BHP. Nawet gdy nikt z domowników nie wykonuje pracy zawodowej w warsztacie, warto mieć ją na wyposażeniu domu, bo przyda się z pewnością.

Jak widać, zabrudzenia to nic strasznego, jeśli pod ręką mamy pastę BHP. Po wykonanym zadaniu wystarczy umyć nią zabrudzoną skórę i cieszyć się w efektów swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *